AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

CUMHURİYETİMİZ; 29 EKİM 1923 tarihinde yani bundan 100 yıl önce bugün; "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir."  ifadeleriyle ilan edilmiştir.

Bugün şanlı tarihimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare" olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılını kutlamanın haklı gururunu, onurunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

"CUMHURİYETİMİZ" aziz milletimizin yapısına ve geleneklerine en uygun, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, yeni ve sağlam esaslarıyla Türk milletini istikbal yolunda hızla ilerleten, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, birlik ve beraberlikten, bağımsızlık ve hürriyetten asla ödün vermeyen, çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma kararlılığını tüm dünyaya gösteren çağdaş bir yönetim şekli olmuştur. Biz biliyor ve inanıyoruz ki aziz milletimizin her bir ferdi, milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel ve bir o kadar da anlamlı günü büyük bir coşku ile idrak etmekte; en samimi duygularla kutlamakta ve daha nice yüzyıllar kutlamaya devam edecektir.

Tarih açık bir şekilde göstermiştir ki, Büyük Türk milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne biçimi Cumhuriyettir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz Türk Milletimiz, Cumhuriyet sayesinde Devletin tek ve gerçek sahibi olduğunun, hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun bilincindedir. Demokratik, laik ve sosyal Cumhuriyet ve onun kazanımları ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır.

Bugün ulaştığımız noktadan daha aydınlık yarınlara ancak Cumhuriyetle varabileceğinin bilincinde olan aziz Türk Milleti Cumhuriyet rejimiyle kıvançlıdır. Demokratik, laik, çağdaş, sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bizleri ulaştırdığı nokta, hepimize heyecan ve ümit vermekte, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe daha iri ve diri olma azmimizi her daim yenilemektedir. Bununla birlikte girecek olduğumuz yeni yüz yılın Türkiye Yüzyılı olarak en çok da gençlerimizin yüz yılı olacağının bilincindeyiz. Türkiye Yüzyıl'ında gençlerimizin "kökü mazide olan ati" anlayışı ile milli ve manevi değerlerine bağlı, ne istediğini bilen, geniş ufuklu, azimli, donanımlı, çalışkan bireyler olarak yetişmelerini beklemekteyiz.

Bizler, büyük kahraman, asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yolunda yürümeye, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya her zaman devam edeceğiz. Onu, kahraman ecdadımızı, aziz şehit ve gazilerimizi milletimizin kalbinde ve gönlünde ebediyete kadar yaşatacak, asla ve asla unutmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.