AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı'mızın lideri Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ebediyete irtihalinin 85'inci yılında, milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Askerî yeteneklerinin ve devlet adamlığının yanı sıra engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insanî değerlere verdiği önemle, çağının en önemli lideri olan ATATÜRK, vatan sevgisiyle ve mücadeleci ruhuyla tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 20'nci yüzyılın başlarında ülkemizin karşı karşıya kaldığı zor günlerde, Trablusgarp'ta, Çanakkale Savaşları'nda, Suriye-Filistin Cephesi'nde gösterdiği eşsiz dirayet ve mücadele azmi ile milletimizin umudunu ayakta tutmuştur. 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı ise Türk Milleti'yle omuz omuza vererek kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuştur.

Bizler biliyoruz ki 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anma günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti; sanayisi, ekonomisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalarıyla çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş Türk Milleti ve dostlarımız için gurur kaynağı, milletimizin birlik ve beraberliğini istemeyen hainler için de korku ve endişe kaynağı olmaktadır.

İstiklâlimize ve istikbâlimize kasteden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızda Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de bizlerin yolunu aydınlatmaktadır. Bu nedenle Türk Milleti olarak 10 Kasımları bir matem günü olarak görmenin ötesinde, bugünü Büyük önderimizi anma; O'nun fikir, öngörü ve tespitlerini anlama günü olarak da değerlendirmekteyiz.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir." Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti'ne olan inanç ve güveninden alan büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.