AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, 24 Kasım Öğretmenler Günü Vesilesiyle Kutlama Mesajı Yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmek, öğretebilmek gibi insanı ve insanlığı yücelten bir eylemin öncüleri, değerli Öğretmen arkadaşlarım.

Sizler bilimin, sanatın, aydınlığın, iyiliğin, güzelliğin, doğruluğun, kısacası insanı insan yapan tüm değerlerin yaratıcısı, yansıtıcısı ve yaşatıcısı olanlarsınız. Bir değer yaratmak için verdiğiniz tüm emekleri sevgiyle ve özveriyle yerine getiriyorsunuz.

24 Kasım,

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Başöğretmenlik unvanının resmileştiği gün ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Her yıl bu tarihte, kıymetli öğretmenlerimiz için törenler ve kutlamalar yapılarak değerleri en üst düzeyde hissettiriliyor.

Bakanlar Kurulu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesinin yayımlanması ile resmileşmiştir.

Büyük Önderimizin doğumunun 100. yılı olan 1981'de ise Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım'ın "Öğretmenler Günü" olarak kutlanması ve tüm öğretmenlerimize armağan edilmesine karar verilmiştir.

Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992'de Resmi Gazete' de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde her yıl gerçekleşmektedir.

Öğretmen, her zaman sorunun değil, çözümün bir parçasıdır. Olmazların, yokların, imkânsızlıkların içerisinde dahi Mustafa Kemaller, Fatihler, Mimar Sinanlar yetiştirmeyi kendisine vazgeçilmez bir hedef olarak görmelidir. Öğretmenlik; yanlışlıklar karşısında Atatürk gibi dimdik durabilmenin hikâyesidir. Onun dün kara tahta başında başlattığı eğitimdeki yenileşme hareketini bugün bilgisayar ekranı karşısında, teknolojiyi de kullanarak devam ettirebilme şuurunda olmaktır.

"Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünü okuduğunda sınıfta bir öğrenciyi değil, top yekün bir milleti eğittiğini, bir milletin ruh dünyasına şekil verdiğini bilecek kadar geniş bir ülkü sahibi olmanın ifadesidir.

Öğrenmek ve öğretmek bu dünya var oldukça önemini koruyacak olan öğretmenlik kutsal bir sanat olmayı hep sürdürecektir.  Görevimizin her anını bu farkındalığın yarattığı bilinçle, hazla ve coşkuyla sürdürmemiz dileğiyle, eğitim camiamızın neferleri olan, genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim-öğretim veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, başta Başöğretmenimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.