AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramı her yıl 29 Ekim'de milletçe, coşkuyla, kıvançla, onurla kutladığımız en büyük milli bayramımızdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milleti için çok önemli ve değerli bir gündür. Çünkü bugünde, yani 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet kurulmuş ve yurttaşlarımız Cumhuriyet yönetimiyle birlikte esasen özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş, bu değerleri özümseyerek yaşam biçimine dönüştürmüş, çağdaş bir yapıda yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Hepimizin bildiği gibi, Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ifade ettiği gibi: "Türk Milletinin yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir." Atatürk bu sözüyle, Türk Milletine yakışan yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırmaktadır. Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk milletinin önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk milleti ancak Cumhuriyet gibi bir yönetim şekliyle yönetilebilir.  Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz verdikleri mücadeleler ve kazandıkları haklı zaferlerle Cumhuriyeti büyük Türk milletine armağan etmişlerdir.

Şehitlerimizin, gazilerimizin armağan ettikleri Cumhuriyet ile Türk milleti bağımsız, özgür ve güven içinde bir yaşama kavuşmuştur. Bu nedenle atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini çok iyi kavramak, Cumhuriyete ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, onları korumak; görevimizi hakkıyla yerine getirmek durumundayız. 

Ülkemizde "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir." kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyetin ilanının 98. yıl dönümü kutlu olsun.  Bu vesile ile; aziz vatanımız uğruna canlarını gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz...

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.