AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü" mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın

Bugün, 2011 yılında gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Türkiye, Peru ve Kanada'nın girişimleriyle kabul edilen 11 Ekim "Dünya Kız Çocukları Günü".

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın özellikle de kız çocuklarımızın desteklenmesi, güçlendirilmesi ve onlara yatırım yapılması son derece önemlidir.  Bu anlamda yapılacak her yatırım özellikle kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddet sarmalının kırılması için atılmış önemli bir adım olacaktır. Kız çocuklarımızın insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmaları için hepimizin üzerine düşen görevi en etkili şekilde yerine getireceğini ümit ediyor ve hayatın onların gülücükleriyle daha da anlamlı olduğunu üstüne basa basa vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadına şiddetin ve çocuk istismarının yaşanmadığı bir dünya temennisiyle 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutluyor, fedakâr ve cefakâr tüm anne ve babalarımıza mutlu günler diliyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.