AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın "Gaziler Günü" mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından İstiklal savaşımızdaki önderliğinden dolayı "Mareşal ve Gazi" unvanı verilişini 2002 yılından beri Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise bu kahramanı yazan destanın adıdır. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. "Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır. Toprak eğer üstünde ölen varsa vatandır" anlayışıyla bu toprakları bize vatan yapan, gazi ve şehitlerimizin kanlarıdır. Yüreklerindeki vatan, bayrak, millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz; sadece yaşarken değil, aziz milletimiz dünya üzerinde var olduğu sürece, bu topraklarda yaşayan herkes için birer onur ve şeref vesilesi olacaklardır.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu  büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,  bu cennet vatanımız için canlarını, kanlarını hiç duşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmis  olan kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan  ve gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.