AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesaj.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesaj.

Değerli Öğretmenlerimiz, sevgili Öğrencilerimiz ve kıymetli Velilerimiz,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşacağı yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç, gurur ve heyecanını yaşıyoruz Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan salgın hastalıkla mücadele dönemi eğitim ve öğretim çalışmalarımızı yakından etkiledi. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar geçen sürede eğitim ve öğretime zaman zaman uzaktan; zaman zaman da yüz yüze şekilde devam ettik.  Yeni eğitim ve öğretim yılımıza da yüz yüze şekilde tam zamanlı olarak başlıyoruz. Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve eğitim hayatlarındaki bütünlüğü sağlamak adına tam zamanlı ve yüz yüze eğitimin; ne derece önemli ve gerekli olduğunu hepimiz görüyoruz.

Geride bıraktığımız eğitim ve öğretim dönemlerinden edindiğimiz deneyimlerimiz, kontrollü ve tedbirli adımlarla ilerlediğimiz bu süreçte; "okul, öğretmen ve aile" kavramının nasıl ayrılmaz bir bütün olduğunu hep beraber bir kez daha deneyimledik. Öğretmenlerimiz ve ailelerimizle yakalamış olduğumuz uyumu, bu yıl da aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bizlere bu süreçte güç veren yönetici ve öğretmenlerimize, çok kıymetli evlatlarımıza ve her zaman yanımızda olduklarını bildiğimiz, sonsuz sabır ve emekleriyle bizlere destek sağlayan velilerimize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Öğrencilerimizin sağlığı, bizler için her zaman öncelikli oldu ve olmağa da devam edecek. Okullarımızda başlatılan yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık çalışmalarını   tamamladık. Okullarımız, hijyen koşullarına uygun olarak yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Bunun yanı sıra aşı uygulamasında kat edilen mesafe sayesinde; öğrencilerimizle hep bir arada olacağımız güzel bir eğitim ve öğretim yılının bizi beklediğine yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakarca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yad ediyorum.

Eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün çalışanlarımıza ve sevgili öğrencilerimize en başta, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; yeni eğitim ve öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, çok kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.