AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı " Nedeniyle İlçemiz İlkokul (1.-2.-3. ve 4. Sınıflar) Öğrencileri İçin Çevrim İçi Yarışma Düzenlenecektir.

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu Efeler ilçemiz genelinde İlkokul seviyesindeki öğrencilerimizle hep birlikte yaşamak için Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenleyeceği çevrimiçi bilgi yarışması yapılacaktır.

Yarışmaya Efeler İlçesindeki okullarımızdaki ilkokul öğrencilerimiz katılabileceklerdir.

Yarışma canlı olarak Youtube üzerinden yayınlanacaktır.

Canlı yayın linki yarışma günü (23 Nisan 2021) sayfamızdan (http://efeler.meb.gov.tr/) saat 18:50 itibariyle yayınlanacaktır. Canlı yayın linkini tıklayarak, yayını izleyebilirsiniz.

Canlı yayında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşma yapacaktır. Ayrıca canlı yayında yarışma ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapılacaktır.

Yarışma platformu olarak Quizizz ortamı kullanılacaktır.

Quizizz platformuna 2 yoldan erişim sağlayabilirsiniz.

  1. Bilgisayar ortamından (https://quizizz.com/ adresinden)
  2.  Cep telefonu üzerinden (Uygulamayı Play Store yada Apple Store üzerinden cep telefonuna indirerek. Uygulama Adı: Quizizz)

 

Quizizz platformuna giriş yaptıktan sonra, yarışmaya katılmak için, yarışma günü Youtube kanalı üzerinden canlı yayında paylaşılan Oyun kodunu (Game Code) ve Kullanıcı Adınızı (Quizizz Name) girmelisiniz.  Oyun kodu (Game Code) yarışma günü saat 19:10 itibariyle paylaşılacaktır. Oyun Kodunu (Game Code) ve Kullanıcı Adınızı (Quizizz Name) şartnamede belirtilen şekilde girdikten sonra 19:20 itibariyle yarışma başlatılacaktır. Yarışma başlatıldığında sorular giriş yaptığınız cihazınızda görüntülenecektir. Aynı anda da Youtube kanalımızda sonuçlar izlenebilecektir. Sorulara doğru ve hızlı cevap vermek, soru puanınıza olumlu katkı sağlayacaktır. Yarışmada katılımcı sayısı kullanılan platform nedeniyle sınırlıdır.

 

Kullanıcı adını (Quizizz Name) şartnamede belirtilen şekilde;

 

(Kurum Kodu-Öğrenci Numarası-İsmin Tamamı ile Soyadının Baş (ilk) harfi ve nokta karakteri (.))

 

girmeyi unutmayınız.

 

(Kullanıcı adındaki (Quizizz Name) ifadeler arasına tire (-) işareti konulacaktır.)

 

Örnek kullanıcı adı şartname içerisinde verilmiştir.

 

Şartname için tıklayınız

 

Kurum kodları için tıklayınız

 

Yarışma için gereken yazılım ve cihazlar için tıklayınız

 

Yarışmaya Nasıl Girebilirim? tıklayınız

 

Cep Telefonundan Yarışmaya Nasıl Girebilirim (Resimli) tıklayınız

 

Bilgisayardan Yarışmaya Nasıl Girebilirim (Resimli) tıklayınız 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.