AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın Kütüphaneler Haftası İle İlgili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın Kütüphaneler Haftası İle İlgili Mesajı

57.KÜTÜPHANELER HAFTASI

Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini arttırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve bu anlamda halkımızı bilinçlendirmek amacıyla Türkiye'de 1964 yılından beri her yıl Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta "Kütüphaneler Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedeki toplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Kitaplar kişisel gelişimimizi destekleyen çok değerli eserlerdir. Cehaleti yenmenin yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir. "Geleceğimiz için mutlaka okumalıyız".

Bu anlamda da kütüphaneler; çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek halkımızın bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz.  Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin kütüphanelerden faydalanmaları en büyük dilek ve isteğimizdir.

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin evde geçirdikleri zamanları bol bol kitap okuyarak değerlendirmelerini,

Okumanın keşfetmek olduğunu, bulunduğumuz süreçte evlerimizin kütüphanemiz, kitaplarımızın da keşif yerlerimiz olmasını diliyor; Keşfetmenin heyecanını hiç kaybetmemek için bol bol kitap okumayı önererek "57. Kütüphaneler Haftası" kutlu olsun diyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.