AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi

 

Türk milletinin gurur kaynağı, zaferlerle dolu tarihimizin seçkin sayfalarından biri olan ve 106. yıl dönümünü kutladığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik uğruna bütün varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destandır.

        

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum." sözlerinin vücut bulduğu bu zafer, Türk milletinin istiklali uğruna nelerini yapabileceğinin en açık göstergesidir. Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanı bile kendisine hayran bırakacak kadar asil davranış sergileyen kahraman ecdadımız, elde ettikleri bu zafer ile milletimizin hatta yaşadığımız coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Onlar, birlik ve beraberlik içinde gösterdikleri bu onurlu ve kararlı duruş ile "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmışlardır.

 

 Çanakkale´de yurdumuzun her köşesinden aynı amaç için bir araya gelen yüzbinlerce Mehmetçiğin verdiği emsalsiz irade, Millet olma bilincinin tohumlarını atarak, Kurtuluş Savaşı´nın kazanılması ve Cumhuriyet´in kurulmasına zemin hazırlamış ve bu toprakları bize vatan yapmıştır. Bugün bize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarında, canımızdan, malımızdan emin olarak gurur ve onurla bağımsız bir şekilde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

 

Vatan topraklarının ve bağımsızlığın korunması için nasıl bir savaşın verildiğini Millet olarak bilmek ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan ecdadımıza ve kahraman şehitlerimize karşı olan sorumluluklarımızı her daim yerine getirmek zorundayız.

 

Tüm bu duygularla, Çanakkale Zaferimizin 106.yılında Türk Milleti´nin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum.  Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

 
Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.