AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osman Yozgatlı Ortaokulunda öğrencilerimiz ''Animals In Danger''(AID)(Tehlikedeki Hayvanlar) eTwinning projesi

İlçemiz Osman Yozgatlı Ortaokulunda öğrencilerimiz ''Animals In Danger''(AID)(Tehlikedeki Hayvanlar) eTwinning projesine başladılar.
Osman Yozgatlı Ortaokulunda öğrencilerimiz ''Animals In Danger''(AID)(Tehlikedeki Hayvanlar) eTwinning projesi

 

Projedeki amaç,Türkiye'deki ve diğer ortaklarımız Gürcistan,Polonya ve Yunanistan'daki farklı okullardan öğrencilerin bir araya gelerek  tehdit altındaki ve nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında farkındalık yaratmak.

Projeyi yürüten öğretmenlerimiz Ebru ÇALI ve Canan ATİK ARSLAN rehberliğinde Osman Yozgatlı Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri,Uluslararası Doğayı Koruma Birliği Kırmızı Listesi'nde bulunan nesli tükenmekte ve tehlikede olan hayvanları araştıracaklar ve eTwinning çatısı altında diğer arkadaşlarıyla işbirliği yaparak soruna yönelik çözüm geliştirme becerisi kazanacaklardır. Böylelikle;iklim değişikliği,yasak avlanma,doğa tahribatı gibi konulara da dikkat çekerek nesli tehlikede olan hayvanlarla ilgili duyarlılık kazandırmayı hedeflemektedirler.

12-02-2021

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.