AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hakan ÖZCAN'ın "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" İle İlgili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hakan ÖZCAN'ın

Her yılın 12-18 Aralık tarihleri arası Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak kutlanmaktadır. Yerli malı kullanımına en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız. Özellikle pandemi dönemi gösterdi ki, tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli ürünler tercih etmenin tam zamanı. Hem cebimiz, hem ekonomimiz hem de milli dayanışmamız için her yaşta bu bilinç doğrultusunda hareket etmeliyiz.

Biliyoruz ki tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz bu hafta, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası da olması nedeniyle, Pandemi dönemiyle birlikte bu haftanın önemi her zamankinden daha çok arttı. Öyle ki tüm dünyanın mücadele ettiği pandemi sürecinde yerli ürün kullanmak, alışverişlerde paramızı yurt içinde tutmak, bununla birlikte tutumlu olmak, ihtiyaç kadar satın almak, para biriktirmek, tasarruf yapmak, yatırım yapmak kendi cebimize fayda sağlarken, ekonomimize de büyük olumlu etkilerde bulunur. Milli dayanışmayı güçlendirir. Ülkemiz yerli ve milli olma yolunda başarılı şekilde ilerlerken, özelikle bu dönemde bu bilince her bir bireyin sahip olması gerekiyor. Alışverişlerimizde yerli üretim ürünlerinden ihtiyacımız kadar satın almalıyız. Bizlere düşen, ayakkabıdan telefona, gıda ürünlerinden tekstile kadar her alanda öncelikli tercihimizi yerli ürünlerden yana kullanmak olmalıdır. Milli paramız yurtdışında değil yurtiçinde kalmalı. Yerli üretim kullanımı bütçe açığını kapatmanın en önemli yollarından birisidir. Yerli ürün kullanımı arttıkça bu ürünlerin kalitesi de artacak, yurtdışı ile rekabet edecek seviyelere gelinebilecektir.

Hepimizin küçüklüğünden hatırladığı, özellikle ilkokul yıllarında hayli keyifle kutlanan bir haftadır, Yerli Malı Haftası. Herkesin o haftanın başladığı ilk iş gününde evden yanında getirdiği yiyecekleri sınıfta birlikte yediği ve öğretmenlerin bu esnada yerli malının ne olduğunu anlatarak haftanın değerini anlattığı günlerdir. O günlerden kulağımıza fısıldanan şu ifadeler aklımızdan hiç çıkmamıştır: "Yerli malı, yurdun malı, herkes onu kullanmalı." Gerçekten bir şenlik havasında geçen yerli malı haftasının anlamını yeterince öğretmek-anlatmak gerekir.

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlu olsun.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.