AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

Bugün günlerden 10 Kasım. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü. Milletçe, ulusça bir kez daha başımız sağ olsun.

Bugün O'nu anmak için sıradan bir gün değil. Bugün karalar bağlama günü değil. Bugün, O'nu daha iyi anlamak, O'nu takip edebilmek, O'nun gibi ileri görüşlü bir ülkesini seven biri olabilme günü.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyen Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılmış, o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur. Ancak O'nun fikirleri, hayal ve özlemleri, ilkeleri, hedef ve arzuları yaşamakta ve sonsuza dek devam edecektir. Cumhuriyet ve bağımsızlık O'nun bu vatana ve millete en büyük eseri, hediyesidir. Bu yüzden Atatürk asla ölmeyecek, kalplerimizde ve dimağlarımızda hep yaşamaya devam edecektir.

O'nun aziz hatırası önünde milletçe saygı ve minnetle eğildiğimiz bugün O'nun gençliğe armağan ettiği Cumhuriyet ve bağımsızlığımızı daha yukarılara taşımak, ilke ve hedeflerine daha çok sahip çıkmak günüdür.

O'nun cephelerdeki, fikir, sanat ve diplomasi sahnelerindeki başarıları ve inkılapları geleceğimize ışık, tüm mazlum milletlere umuttur. O sadece bir tek milletin değil tüm insanlığın evladı, karanlığın karşısına dev gibi çıkan bir umut ışığıdır.

O'nu anlamak yüzünü görmek değil, fikir ve emellerini anlayabilmektir.

Atatürk'ü sevmek, gösterdiği yolda yorulmadan durmadan yürümek, hedeften sapmamak, yılmamaktır.

"Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar; onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır." Büyük insanlar her millete her zaman nasip olmazlar. Ne mutlu bizlere ki çağımızda ATATÜRK gibi bir deha Büyük Türk Milletine nasip olmuştur.

Ülkemizin en karanlık günlerinde O nasıl bir kahraman vatan evladı olarak zorlukları göze alıp yola koyulduysa, şimdi de bundan sonra da yarınlarımızın teminatı gençlerimiz de aynı azim ve kararlılıkla yola düşmek zorundadır.

Refah ve huzurun, insanca özgür ve medeni yaşamanın garantisi, büyük önderimizin ilkelerini izleyebilmek, inkılaplarının yılmaz bekçileri olabilmek Türk gençliğin boynuna borçtur. Çünkü O yarınları gençlere emanet etmiş, aydınlanma yolunda durmanın yenilmek olduğunu dile getirmiştir.

Egemenlik ve medeniyet yolunda durmak, dinlenmek yoktur, çalışmak ve öğrenmek, öğrendiklerini hayata yansıtmak, kalkınmak ve doğruluktan ayrılmadan başarmak vardır.

Tarihe Türk'ün armağanı olan ve mertliğin tarihteki en büyük örneği Mustafa Kemal Atatürk, düşmanlarına dahi merhamet ve saygıda kusur etmeyen örnek bir lider, tüm sosyal ve toplumsal sorunlara hâkim olacak kadar aydın ve ileri görüşlü, askeri, siyasi bir önder ve başöğretmendir.

Türk milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzü sadece 10 Kasımlarda değil her an kalbinde yaşatmaktadır.

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82.yıl dönümünde saygı, minnet şükranlarımızı sunuyor ve hep birlikte bir kez daha söz veriyoruz;

" Ata'm, açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz. Ne mutlu Türk'üm diyene!"

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.