AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN ÖZCAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN ÖZCAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

Bugün,  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün  önderliğinde başlayan istiklâl mücadelemizin  ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919'un  yüz  birinci yıl dönümüdür.

Ata'mızın 19 Mayıs'ta milli duygular içinde Samsun'a attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır.

Atatürk, en büyük eserim dediği  demokratik, lâik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir.

 

Sevgili Gençler!

Sizler, Türk'e istiklal aşkını veren Kara Fatma'ların, Nene Hatun'ların, Yörük Ali Efe'lerin...

Sizler, "ya istiklal ya ölüm! " diyen Antepli Şahin Bey'lerin, Sütçü İmam'ların, Hasan Tahsin'lerin, Seyid Onbaşı'ların, Barbaros' ların, Ulubatlı Hasan'ların, Yavuz'ların, Atatürk'ün soyundansınız.

 

Sevgili Gençler!

Bizler biliyoruz ki sizler, aydınlık yarınlarımızın mimarları olacaksınız.

Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Ata'sının emanetine, Cumhuriyet'e sahip çıkacaktır. Onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkılması için üzerine düşen görevi yerine getirecek; birlik ve beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik yeteneklerle donatılmış Türk genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.

Şanlı bayrağımız aziz vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzun bilincinde olarak onları rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü  Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

HAKAN ÖZCAN

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.