AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN TÜRK DİL BAYRAMI GÜNÜ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI

EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN TÜRK DİL BAYRAMI GÜNÜ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI

13 MAYIS TÜRK DİL BAYRAMI

İnsanlık tarihinin en köklü, en kadim dillerinden birisi olan Türkçenin, Karamanoğlu Mehmet Bey tarafından Anadolu coğrafyasında ilk kez devlet dili olarak kabul edilişinin 743'üncü yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Türk dilini korumak, geliştirmek ve sırlarını dağıtmadan, yabancı dillere karşı fütursuzca kapılarını açmadan ilelebet yaşamasını sağlamak bizlerin en büyük sorumluluğudur. Bu sorumluluğun yerine getirilebilmesinde en önemli görev ise gençlerimize düşmektedir. Kutlu dilimizin, milletimiz var oldukça en itibarlı şekilde yaşaması için gençlerimizin ona sahip çıkması, yabancı kullanımları tercih etmek yerine kendi dilimizin gelişimine imkan tanıması, dilimizin derinliğini ve güzelliklerini benimseyip onunla daha düzeyli ve ona yaraşan bir ilişki biçimi sergilemesi oldukça önemlidir. Buradan hareketle, Türkçe metinlerin ve içeriklerin hayatımızda daha fazla yer bulması, Türkçe bilgi ve düşünce üretimine daha çok özen gösterilmesi, her şeyden önemlisi de Türkçemizin her durum ve koşulda layıkıyla hissedilmesi gerekmektedir."

Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun.

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.