AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

''Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen, mili iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Milletimiz için bir dönüm noktası olan bu tarih, aynı zamanda Büyük önderimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından geleceğimizin teminatı olarak gördüğü siz çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısıdır.

 

Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri olan sevgili çocuklar; Atatürk'ün sizlere olan şu seslenişini bir an olsun aklınızdan çıkarmayın. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığı boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Her şeyin en güzeline layık olan sizler; Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şeklide kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. 

 

Bu donanım; Sizleri, ailelerinizi,  yüce milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun. Gün sizin gününüzdür, gelecek sizin geleceğinizdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle hepinize sağlıklı, mutlu yarınlar diliyor, bu duygu ve düşüncelerle başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Milli Mücadele arkadaşlarını, ahirete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi saygı,şükran ve minnetle yad ediyorum.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve mutluluk getirmesi dileklerimle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyorum.

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.