AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN YÜZ KORUYUCU SİPERLİKLER EMNİYET GÜÇLERİNE TESLİM EDİLMEYE BAŞLADI

Yeni tip korona virüs(Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız Prof.Dr.Ziya SELÇUK'un talimatı üzerine, Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığımızın girişimleriyle, yurt genelindeki tüm Bilim ve Sanat Merkezlerinde yüz koruyucu siperlik üretimi başlamıştır.
BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN YÜZ KORUYUCU SİPERLİKLER EMNİYET GÜÇLERİNE TESLİM EDİLMEYE BAŞLADI

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan ÖZCAN yaptığı açıklamada ; "Başta sağlık çalışanlarına yüz koruyucu siperlik üretmek amacıyla başlayan, ardından Emniyet güçlerin, kamu görevlilerine, vefa destek grubu gönüllülerine de yüz koruyucu siperlik üretme şeklinde bir çığ gibi büyüyen bu seferberlik tüm hızıyla devam etmektedir. Bilim ve Sanat Merkezlerinde 3D yazıcılar vasıtasıyla yapılan bu üretimde Bilim ve Sanat Merkezi çalışanları gönüllü olarak gece gündüz üretim yaparak, üretim kapasitesini artırmak için yoğun çaba harcamaktadırlar. Çalışmada yoğun emek harcayan Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Serkan SEZİK ve gönüllü olarak çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ziya SELÇUK, polis haftası dolayısıyla yaptığı açıklama da Bilim Sanat Merkezlerinde üretilen yüz koruyucu siperliklerin emniyet güçlerine ücretsiz olarak ulaştırılacağını bildirmiştir. Bugün tüm yurt genelinde olduğu gibi Aydın ilinde de emniyet güçlerine yüz koruyucu siperlikler teslim edilmektedir. Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen 120 adet teslimatla birlikte, bugün il genelinde (Efeler, Nazilli, Söke) toplam 380 adet yüz koruyucu siperlik  emniyet güçlerine ulaştırılmış oldu.

18-04-202018-04-2020

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.