AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BİR YENİLİK DAHA; KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ YAYINLANDI...

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerimiz için tüm derslerle ilgili olarak hazırlanan yaprak testler, dijital ortamda yayınlandı.
ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BİR YENİLİK DAHA; KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ YAYINLANDI...

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen hedeflere yönelik ölçme değerlendirme araçlarının çeşitlendirilmesi ve elektronik ortamda bütün öğrencilerimizle paylaşılarak bölgesel farklılıkların ortadan kaldırılması ve eğitimde fırsat adaletinin sağlanması amacıyla "Yaprak Test Geliştirme Projesi" geliştirilmiştir.

6474 soruyu içeren 585 adet yaprak test, ortaokul ve lise kademesindeki 315 okulumuzda görev yapan 4941 öğretmenimizin oluşturduğu havuzdan hazırlanmıştır.

Bu yaprak testler, Aydın İl Milli Müdürlüğü ile Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) arasında imzalanan "Aydın Yenilikçi Teknolojilerin Eğitimde Kullanılması Projesi" çerçevesinde geliştirilen eğitim teknolojileri ve web ara yüzü ile il genelindeki bütün öğrencilerimize bugünden itibaren (19.02.2020) en kısa yoldan ulaştırılmaya başlanmıştır.

Aydın İmam Hatip Lisesi'nde 12. Sınıf ve Efeler Tepecik ile Kadıköy Ortaokulları'nda 8. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek, basılı kitapçık haline getirilmiş olan yaprak testleri dağıtan Aydın İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyfullah OKUMUŞ, bugün itibarıyle bir dönemin konularını içeren 2200 soruyu öğrencilerin hizmetine sunduklarını, bundan sonra da her ayın sonunda o ayın kazanımları ile ilgili testleri yayınlayacaklarını belirtmiştir.

Yaprak testlerin yayınlandığı internet sitesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

https://aydin.meb.gov.tr/Eistatistik/yapraktestler

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.