AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve Protokol Üyeleri, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zilini, Efeler Yılmazköy İlkokulu'nda Çaldı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı, Efeler Yılmazköy İlkokulu'nda düzenlenen töreni ile başladı
Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve Protokol Üyeleri, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zilini, Efeler Yılmazköy İlkokulu'nda Çaldı.

2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılı, Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger, Efeler Kaymakamı Sayın Cemal ŞAHİN, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Sayın Abdullah SÜSLÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZMEN ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla Efeler Yılmazköy İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı.

 

Protokol konuşmalarının ardından ilkokul öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi gösteri düzenledi. 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine temsili olarak "Okulumuza Hoş Geldiniz" çiçeği takdiminden sonra ilk ders zili Valimiz Sayın KÖŞGER tarafından çalınarak, öğrenciler sınıflarındaki yerlerini aldılar.

Türkiye'de ilkokullar düzeyinde ayakkabısız girilen ilk okul unvanı kazanan Yılmazköy İlkokulu'na öğrenciler ile tüm protokol üyeleri ayakkabısız veya galoş takarak girdi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Valimiz Sayın KÖŞGER, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Öğrenciler de Vali Sayın KÖŞGER'e bir tablo hediye etti.

Okulda ilk gün heyecanı ile beraber "Ayakkabısız Okul" uygulaması da başlamış oldu.

 "Okulum Benim İkinci Evim" anlayışıyla okul idaresinin, öğretmenlerin, okul aile birliğinin çabaları ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile tüm sınıf, koridor ve diğer odalara parke döşenen okula girerken tüm öğrenci, öğretmen ve veliler ayakkabılarını çıkaracaklar.

Pilot çalışmaları geçtiğimiz yıl yapılan, 9 öğretmen, 97 öğrencimizin bulunduğu Efeler-Yılmazköy İlkokulu'muzun sağladığı fiziksel ortam, öğrencilerimizi evinde gibi hissettirdiği için huzurlu ve sakin olmalarını sağlarken, konsantrasyonlarını arttırdığı, okuma alışkanlıklarının düzene girdiği, davranışlarının daha olumlu yönde ilerlediği ve aralarında meydana gelen akran çatışmalarının azaldığı görülmüştür.

Yeni eğitim öğretim yılımızın tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyoruz.

10-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-2019

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.