AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "Gaziler Günü" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasına ardından, Başkomutanımız Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK'e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 Günü  Mareşallik ve Gazilik unvanını verilmiş ve bu vesile ile bugün kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak "Gaziler Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 

Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt'te, Miryokefalon'da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm Türkiye'de verilen mücadeleyi bir kez daha iyi anlatmalı, bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlıkları öğretmeliyiz.

 

Aziz milletimiz;

canlarını hiçe sayarak vatan, millet, bayrak aşkıyla tarihinde bir çok savaşa girerek yüzünün akıyla çıkmıştır.

 

Gaziliğin devlet ve millet açısından önemini Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK "Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine dalalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım." diyerek anlatmaktadır.

 

Öyle ki; Milli bağımsızlığımızı, vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla vatanımızın her karış toprağı için kanlarını akıtan, şanlı Türk tarihimize altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara minnet şükran duygularımızı ifade etmek aziz milletimizin en büyük görevidir.

 

Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklâlini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır.

 

 Bu cennet vatan uğruna, bir an bile tereddüt etmeden, bizler rahat edelim diye  son nefesini veren şehitlerimiz, verecek olan gazilerimiz, unutmayınız ki sizlerin kalbimizdeki yeriniz apayrı... Sizlere özenen gözlerle bakıyoruz, gözlerinizdeki ışıltı bizleri tarihimizin derin destanlarına alıp götürüyor.

 

Ve yine unutmayınız emanetiniz, emanetimizdir.

 

Gözünüz kesinlikle arkada kalmasın, sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de bu cennet vatana sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz.

 

Bu vesile ile, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyor, 19 Eylül "Gaziler Günü'nü" en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.