AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"7 Eylül Aydın'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü " ile ilgili, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokul Çocuk Koromuz "Şu Dalmadan Geçtin Mi (Yörük Ali)" türküsünü seslendirdi.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN koro çalışması ile ilgili açıklamasında, "Bugün Aydın İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü. Büyük bir mutluluk ve keyif duyuyoruz. Ancak 7 Eylül 1922'den önceki süreç ve sonrasında bugüne kadarki geçen süreci hepimizin en iyi şekilde anlaması, kavraması, yapılan mücadelelerin hepimizin hafızalarında her zaman tazeliğini koruması gerekmektedir. Dolayısıyla bu anlamlı günde geçen yıl olduğu gibi bir farkındalık çalışması daha gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz yıl 7 Eylül'e atfen eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz "Şu Dalmadan Geçtin Mi (Yörük Ali)" türküsünün tüm okullarımızda eş zamanlı çalınması projesini bu sene daha farklı bir boyuta taşıdık. Bugün saat 10:00 ve 14.00'te tüm okullarımızda çalınacak olan "Şu Dalmadan Geçtin Mi" türküsü Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokul Çocuk Koromuz tarafından seslendirildi. Bununla birlikte bir de klip hazırlandı.

Bu farkındalık çalışmasının amacı, Aydın'ın kurtuluşu olan bu özel günü, 7 Eylül'ü tüm öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza tekrar hatırlatmak ve o günleri yad etmektedir. Bu amaçla, bu toprakları bize vatan kılan insanlarımızın hatıralarına binaen böyle bir etkinlik gerçekleştirmekten mutluluk ve onur duyduk.

Başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Sökeli Cafer Efe, Çete Emir Ayşeleri tüm şehir ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır".

Aydın'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü kutlu olsun." dedi.

                                                                                         

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.