AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "Uyum Haftası" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Değerli velilerimiz,

Okula başlamak çocuklarımız kadar ailelerimizin ve öğretmenlerimizin de yaşadığı büyük bir değişimi ve yeniliği ifade eder.

Bu önemli başlangıç geleceğimizin teminatı çocuklarımızın okula, öğretmenlerine ve arkadaşlarına olan tutum ve davranışlarını şekillendirecek ve ona yön verecek bir süreçtir.

Ailelerimiz de bu süreci kendi içlerinde çok farklı şekillerde yaşamaktadırlar. Öğretmenlerimiz de yeni ve bireysel farklılıkları olan çocuklarımızı ve onların ailelerini tanımaya çalışırken; aynı zamanda onlara da kendisini ve okulu tanıtan, okula başlayan çocuklarımızı bu sürece alıştıran birer rehberdir. Dolayısıyla okula başlama, okul hayatının en önemli dönemidir.

Ülkemizde ilk defa Bakanlığımız tarafından 2006/2007 Eğitim ve Öğretim yılı başında, 23.08.2006 tarih ve 2006/70 sayılı genelgeyle birinci sınıf öğrencileri için uygulama başlamıştır. Daha sonra da 10.08.2009 tarih ve OGM /2009/65 sayılı Okul öncesi ve İlköğretim birinci sınıf öğrencilerinin Eğitim ve Öğretime Hazırlanması konulu genelgesi ile okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz için Okula Uyum Programı okullarımız tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

Uyum Programı ile, çocuklarımızın okul kaygısını giderme, yapılacak etkinliklerle öğrenme ortamlarının tanınması ve sevdirilmesi, okul kurallarının öğretmenimizin rehberliğinde öğrenilerek çocuklarımızın okula iyi bir başlangıç yapması hedeflenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli velilerimize, sevgili çocuklarımıza ve onların saygıdeğer öğretmenlerine başta sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.