AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "Ramazan Bayramı" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Mübarek Ramazan ayının rahmet ve bereket ikliminin ardından Ramazan Bayramı'nı karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, içinde "bin aydan daha hayırlı" mübarek Kadir Gecesi'nin de olduğu Ramazan ayı, Müslüman coğrafyasının kendine has bir zaman dilimidir.

 

Müslümanlar olarak hepimiz Ramazan'ın irade eğitiminden geçtik, onun şifa veren, gönülleri zenginleştiren günlerini yaşadık. Şimdi sevincimizi, mutluluğumuzu paylaşarak çoğaltma zamanıdır.

 

Bayramlar toplumsal bilincimizin derinleştiği, zamanın en kıymetli duraklarıdır. Bayram coşkusuyla manevi bilincimiz yenilenir; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımız pekişir.  

 

Bu anlamda, Bayram sevincini gönlümüzün derinliklerine kadar hissetmeli ve o sevinci ailemize, yakın çevremize hatta bütün insanlığa yaymalıyız.

 

Ramazan bir olmaktır, birlik olmaktır, birlikte olmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Mübarek bayramın başta ülkemize, tüm Türk ve İslâm âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.