AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeka oyunları turnuvası başladı.

Zeka oyunları turnuvası başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN turnuvanın açılış konuşmasında "Eğlenerek öğrenmeyi sağlayan zekâ oyunları çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sunan ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayan oyunlardır. Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanmalarını sağlayan zekâ oyunları, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme, olasılık hesaplama ve işlem becerisini geliştiren oldukça faydalı oyunlardır. Karakter ve irade gelişimine de olumlu katıkları olan bu oyunlar, çocukların planlı hareket etme becerilerini geliştiren ve kötü alışkanlıkların önüne geçen eğlencelerdir. Zekâ oyunları ile bilgi ve becerisini arttıran çocukların kendine olan güveni artmakta, kendi sınırlarını tanımaları sağlanmaktadır. Zekâ oyunları hem eğlendirir hem de zekâyı geliştirir. Yetenekleri yanında eksiklerini de gören çocuk, eksik yönleri geliştirmek ve daha yetenekli hale gelmek için neler yapabileceğini araştırır. Konsantrasyon gerektiren zekâ oyunları, çocukların dikkatini toplama becerisi sağlayarak derslerine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Zekâ oyunları oynayan çocukların ezberci değil araştırmacı ve meraklı olduğu gözlemlenmiştir. Sorgulayıcı bir tavır içinde olmaya başlayan çocuk, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirmek için araştırmayı seven bir birey haline gelmektedir.

Turnuvanın amacı; Aydın İli Efeler İlçesi genelinde bulunan Resmi ve Özel Okullardaki öğrenci ve öğretmenleri akıl ve zekâ oyunları ile tanıştırmak. Turnuvayı 21 okul, 98 öğrencimizin katılımıyla 5 kategoride gerçekleştireceğiz

Yaşadığımız bu büyük felaket sebebi ile ertelenen turnuvamızı her ne kadar içimiz buruk olsa da deprem bölgesinden gelerek aramıza katılan öğrencilerimiz başta olmak üzere hevesle yarışmaya katılmayı bekleyen tüm öğrencilerimizi düşünerek ve elimizden gelen tüm çabayı göstererek bu yıl ki turnuvamızı tekrar hazırladık. Turnuvamıza hoş geldiniz. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimize ve turnuvada görev alan tüm görevlilere başarılar dilerim." dedi.

12-04-202312-04-2023

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.