AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEDES Projesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

ÇEDES Projesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

ÇEDES Projesi bu yıl Efeler İlçemizde tüm okullarda uygulanacak

 

ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) oluşturulan koordinasyon kurulu, Efeler İlçemizdeki resmi okullarında görev yapan müdür, müdür yardımcıları ve paydaş kurumların katılımı ile Adnan Menderes Anadolu Lisesi  toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Proje protokolü, 01.02.2023 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Din Öğretimi, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlükleri ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanmıştı.

ÇEDES Projesi ile okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, kendi yaşantılarına inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Hakan ÖZCAN , "Geçtiğimiz yıl üç okulda uygulanan projenin bu yıl tüm okullarımızda uygulanması planlanmaktadır. Toplantıya katılarak katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

01-04-202301-04-202301-04-202301-04-2023

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.