AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "Yaşlılara Saygı Haftası" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI

 

Yaşlılık, hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Unutmayalım ki, bir gün hepimiz yaşlanacağız. Ömrünü topluma ve ülkeye hizmetle geçiren büyüklerimizin hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkıda bulunmak, onlara sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Bu anlamda; geçmişten bugüne köprü vazifesi gören, milli ve manevi değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan büyüklerimize verdiğimiz kıymeti gösterebilmek ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 18-24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

 

Bizlerin bugünlere gelmemizde çok büyük emekleri olan büyüklerimiz için hayatı kolaylaştırmak ve onların kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak Devletimizin de öncelikli görevleri arasındadır. Yaşı kemale ermiş büyüklerimize huzurlu bir ortam sunmak, hürmette kusur etmemek, her şeyden önce bir vefa borcumuzdur.

 

Yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin bu terbiye ile yetiştirilmesi, aile bağlarımızın ve toplumsal yaşantımızın korunması bakımından büyük bir önem arz etmekte, örf ve adetlerimiz ile dinimiz de bunu emretmektedir. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi ve saygıyı gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.

 

Bu düşüncelerle Yaşlılara Saygı Haftası'nı en kalbi duygularımla kutluyor, elleri öpülesi değerli büyüklerimize sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum.

 

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.