AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "Deprem Haftası" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Her yıl Mart ayının ilk haftası, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla "Deprem Haftası" olarak kutlanmaktadır.

 Deprem haftası deprem ve doğal afetlere karşı önlem alma ve zarar azaltma kültürünün geliştirilmesi ile afet hazırlıklarının   modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanarak devletimizin ve bireylerden başlayarak toplumumuzun tüm kesimlerinin duyarlılığı ve katkılarının yanı sıra, kurumlar arası eşgüdümle yürütülmesini sağlamaktır. 

 Doğal afetlerin önüne geçilmesi mümkün değil ancak afetlere hazırlık yapmak ve gerekli önlemleri almak, vereceği zararlar en az seviyeye çekilebilir.

 Ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Bu nedenle; depreme karşı alınacak önlemler, insanlarımızın deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık ve güvenli yaşam kültürünün oluşturulması büyük önem arz etmektedir.

 Yapılan eğitimler ve etkinliklerle insanımızın bilinçlenmesi, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, deprem olduğunda da toplumun bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesinin tekrar hatırlatılması, toprakları deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak bizim için son derece önemlidir.

 Ülkemizin deprem kuşağında yer alması, depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet vermesi nedeniyle de önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınmasını gerektirmektedir.

 Deprem Haftası etkinliklerinin, başta ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde deprem bilincinin artmasına vesile olmasını diliyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.