AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Çok Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

Değerli Veliler,

12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 öğretim yılının 20 Ocak 2023 tarihi itibariyle 1. Yarıyıl döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Medeniyetlerin devamlılığı, ülkemiz insanının geleceğinin garanti altına alınması, ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Geleceğe umutla bakmanın, mutlu bir toplum olmanın, çağdaşlaşmanın, medeniyet genetiğinin geçmişten geleceğe taşınması ancak doğru ve planlı bir eğitimle mümkün olabilir. 

Sevgili öğrencilerim,

Eğitim; sadece not demek değildir. Eğitim; babaya, anneye, büyüğe, ecdada saygıdır. Eğitim; küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir. Eğitim; mensubu olduğumuz şerefli ve aziz milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim; vefadır. Bir karne hiçbir zaman başarısızlığın göstergesi değildir. Başarının ve başarısızlığın ölçülerinin bile tam olarak belirgin olmadığı bir durumda karneyi, eğitim dediğimiz uzun yolculuğun işaret taşları olarak görmelisiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize olan güveninizi hiç kaybetmeyin. Sizi başarıya ulaştıracak olan sihirli güç burada gizlidir.

Bu kısa tatil süresince; zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin. Kitap okuma alışkanlığı kazanmanın çok önemli olduğunu bilin. Çağı yaşamak, geleceğe uzanmak, toplumda iyi yerlere gelmek, toplumumuzu ve insanları, hepsinden önemlisi içinde yaşadığımız dünyayı anlamak için okumak vazgeçilmezimizdir. Bu anlamda bilgi çağının gerektirdiği donanım kitaplarda saklıdır. Okuyan, araştıran, sorgulayan, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak yetişmeniz, geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarmanızı sağlayacaktır.

Değerli velilerimiz,

Her karne aslında bir aynadır. Fakat aynada yansıyan, sadece öğrenci değildir. Bu aynalarda görünen sadece öğrencilerimiz değildir, velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Bu sorumluluğu, sadece bu minicik yüreklerin omuzlarına yüklememek gerekir. Unutmayalım ki onların hassas dünyalarında koparacağımız fırtınaların yol açtığı hasarlar, telafisi mümkün olmayan sıkıntılar doğurabilir.

 Değerli öğretmen arkadaşlarım,   

İçinde yaşadığımız bu çağ ile eğitimin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirmek zorlu bir süreç ve kutsal bir görevdir. Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sinin kutlu ilerleyişinde önemli payeye sahip olduğunuzu özellikle ve önemle belirtmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan; tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.