AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN, Mehmet Akif ERSOY'un aramızdan ayrılışının 86. yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN, Mehmet Akif ERSOY'un aramızdan ayrılışının 86. yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı.

Vatan- Millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en güzel ifadesi olan İstiklal Marşımızı aziz Türk milletimize armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. En zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Millî Mücadele ruhunun yeniden canlanmasına ömrünü adayan, fedakâr bir dava adamı olan milli şairimiz Mehmet Akif, her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer almış gerçek bir aydındır.

Bu anlamda; yetişmekte olan çocuklarımız ve gençlerimiz, Mehmet Akif'i her yönü ile tanıyıp, hiçbir zaman hafızalarından silmeyecek ve unutmayacaklardır. Büyük şairimiz ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı'nı bizlere, milletimize hediye eden Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 86. yıldönümünde rahmet ve şükranla anıyorum."

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.