AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

Bugün10 Kasım 2022.

10 Kasım1938 günü ebedi âleme uğurladığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş en büyük eser olan Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını aziz Türk Milleti'ne mal eden büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, Milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

Çünkü O, "Egemenlik kayıtsız ve şartsız Milletindir" derken, Cumhuriyeti "Bütün ümidim gençliktedir" diyerek Türk Gençliğine emanet ederken Milletinin azmine, cesaretine, inancına ve kararlılığına güvenmiştir.

Ne mutlu bizlere ki bugün O'nun fikir, öngörü ve eserlerinden aldığımız ilham ile ülkemizi dünya durdukça barış, huzur ve refah içerisinde yaşatmak ve yüceltmek için engel tanımaksızın yolumuza devam etmekteyiz. Hepimiz, ülkemizin hemen her alanda büyük gelişimler ve dönüşümler yaşamakta olduğunu biliyor ve görüyoruz. Bölgemizde ve dünyada her geçen gün artan saygınlığımız, çağdaş medeniyet istikametinde Milletçe attığımız dev adımlar bunun bariz göstergeleridir.

Bizler biliyor ve inanıyoruz ki; Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anmanın ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürümekle, kurduğu Cumhuriyete, ilke ve inkılâplarına, tam bağımsızlığa, Milli sınırlarımız içerisinde bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmakla mümkün olduğu asla unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Baş Öğretmenimiz, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün aziz hatırasını saygı, sevgi ve minnetle yâd ediyor; O'na, kahraman silah arkadaşlarına, aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı Gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.