AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Efeler İlçemizin, eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir

Efeler İlçemizin, eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir

Efeler İlçemizde 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde Efeler ilçesinde bulundan 37 okuldan 63 öğretmenimiz öğrencileriyle birlikte özveriyle hazırladığı ve yürüttükleri eTwinning projeleri ile 96 Ulusal ve 45 Avrupa olmak üzere toplamda 141 eTwinning Kalite Etiketi almaya hak kazanarak ilçemizin eğitiminde önemli bir başarıya imza atmışlardır.

 Aydın İl Mili Eğitim Müdürlüğü'nün 17 ilçesinde eş zamanlı olarak organize ettiği ödül töreni, Efeler İlçemizde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Miletos Salonu'nda 2021 eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir.

Törenimiz, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Sabri ACAR, Sayın Erol BARUT  ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN ile birlikte İlçemizdeki diğer kurumlarda görev yapan değerli yöneticilerimiz, eTwinning Aydın İl Koordinatörü Sayın Ahmet GÜDER ve Efeler İlçe Temsilcisi Sayın Zehra ÖZDEMİR ile birlikte ilçemizin eğitimine, aldıkları kalite etiketleri ile katkıda bulunan ödüllü öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz ve projelere gönül veren öğretmenlerimizle birlikte yaklaşık 400 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir.

eTwinning, 2005 yılında Avrupa'da kurulan, Türkiye'nin 2009 yılında dahil olduğu, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci merkezli etkinliklerle, akademik ve sosyal başarının arttırılmasını hedefleyen bir platformdur.

eTwinning ile ilgili proje çalışmalarını ve kalite etiketlerini önemsediklerini ve Efeler ilçemizdeki öğretmenlerin özverili çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN yaptığı konuşmasında;

"Yürütmüş olduğunuz bu başarılı projelerle, öğrencilerinizin yaratıcı ve araştırmacı birer birey olarak yetiştirilmesine katkı sağlayıp, gelecek nesilleri güvenle, ülkemizin aydınlık yarınlarına hazırlanmaktasınız.

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin, sizler gibi daima üreten, başarılı öğretmenlerin elinden yetişmesi, bizleri fazlasıyla gururlandırmaktadır."

Efeler İlçemiz 2022 yılında, 2021 yılında açıklanan 96 Ulusal Kalite Etiketi sayısına oranla %40,60 oranında bir artışla eTwinning Ulusal Kalite Etiketi sayısını 135'e çıkarmıştır.

Bu başarıda emeği geçen tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

                                                                                               

 

 

 

 

 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.