AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN "1 Ekim Uluslararası Yaşlılar Günü" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan ÖZCAN

14 Aralık 1990 günü yapılan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu her yıl "1 Ekim" tarihinin "Uluslararası Yaşlılar Günü" olmasını kararlaştırmıştır.

Sağlık, yaş, yetenekler, cinsiyet, coğrafi konum, sosyo-ekonomik statüleri ne olursa olsun yaşlı bireylerin haysiyetli ve ayrıma maruz kalmadan bir yaşam sürdürmeleri toplumumuzun tamamına düşen bir görev ve sorumluluktur.

1 Ekim Uluslararası Yaşlılar Günü, aynı zamanda, onların yaşamlarına dokunmak ve hepimizin ortak kaderi olan bu yılların kaliteli yaşanmasını sağlamak için gerekli çalışmayı yapmak, yapılan çalışmalara destek olmak günüdür.

Yaşlılar, Allah'ın dualarına icabet ettiği, ihsan ve ikramına mazhar kıldığı kimselerdir. Milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü yarınlara taşıyan, geçmişimizle geleceğimizi birbirine bağlayan en değerli köprülerimizdir. Sevgili Peygamberimiz, "İnsanların en hayırlısı kimdir?" sorusuna cevaben "Ömrü uzun, ameli güzel olandır." buyurmuştur.

Bu vesile ile elleri öpülesi tüm büyüklerimizin "Yaşlılar Günü'nü "en kalbi duygularımla kutluyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.