AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN' ın "19 Eylül Gaziler Günü" ile ilgili mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN' ın

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK'e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 günü Mareşallik ve Gazilik unvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Şanlı tarihimiz boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Türk tarihi şehitlik ve gazilik destanları ile doludur. Her Türk evladı bu onura sahip olabilmek için vatanı, milleti, bayrağı, milli ve dini değerleri için savaşmayı kendisinin ulaşabileceği en büyük değer olarak görmektedir. Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaş'ı bunun en büyük örnekleridir. Türk Milleti, kahramanlık öykülerini sadece yurt içinde değil, yurt dışında da tüm dünyaya ezberletmiştir. Halen ülke bütünlüğümüze ve milli beraberliğimize saldırıda bulunmaya çalışanlara karşı mücadelesini her an ve her yerde durmadan veren milletimiz, askeri ve sivil birçok şehit ve gazi vermiştir. Gazilerimiz ülkemizin en önemli değerlerindendir. Onlar, bizler için en zor şartlarda bütün güçleri ve duygularıyla mücadele etmiş, canlarını bile vermekten asla ve asla çekinmemiş büyük şahsiyetlerdir. Gazilerimize verdiğimiz önem, aslında kendi kendimize verdiğimiz önemin de ta kendisidir. Şehitlik ve gazilik mertebesinin ulviyetine inanan her Türk insanı, bu vatan evlatlarının her zaman yanında olmuş olmaya da sonsuza dek devam edecektir.

Bugün de şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe daha güvenle bakıyoruz.  Cennet vatanımız için canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin yaşamlarını en değerli, kişiliklerine yaraşır bir şekilde sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak en önemli toplumsal görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta büyük büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimize, ebediyete irtihal etmiş olan ve hayatta olup bizleri onurlandıran kahraman gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyor;19 Eylül Gaziler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.