AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

2022-2023 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte geleceğimize yön veren siz çok değerli öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Hepimizin de bildiği gibi çağdaşlık ve her alanda gelişmek, ilerlemek eğitim ve öğretimle olmaktadır.

Ülkemizi, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ve onun üzerine çıkarabilmek ve bu çizgiden kopmadan, milletçe kenetlenerek yolumuza devam edebilmenin yolunun, eğitimden geçtiği kesinlikle unutulmamalıdır.

 Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü ise, ilim, irfan yuvası olan okullarımızda yetiştirilmektedir.

Sevgili Peygamberimiz de, 'İlim Çin'de de olsa gidip alınız.'' sözüyle, okumanın ve öğrenmenin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak insanlığın ilme yönelmesini dile getirmiş ve cehaletin son derece vahim bir durum olduğunu açıkça beyan etmiştir. Dinimizin büyük önem verdiği ilim konusuna istinaden, biz de kendilerine güvenimizin tam olduğu tüm kıymetli çocuklarımızın ve gençlerimizin, ülkemize ait sosyal ve kültürel değerlere bağlı kalarak, bir yandan da ilmi eğitimlerini en yüksek seviyelere çıkarmalarını istiyor ve büyük başarılara imza atmaları noktasında bütün imkanlarımızı seferber etmeyi bir görev biliyoruz. Çünkü çocuklarımızı her zaman ülkemizin ve geleceğimizin teminatları olarak görüyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılında hepsine başarılar diliyor, ayrıca evlatlarımız için gerek öğretici gerekse bir anne veya bir baba şefkatinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan idarecilerimize, öğretmenlerimize, Milli eğitim camiamızın içerisinde hizmet veren tüm çalışanlarımızı şimdiden tebrik ediyor, bu yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.