AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın "5 Haziran Dünya Çevre Günü " ile ilgili mesaj yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın

1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.

Sanayinin gelişmesi ve hızlı nüfus artışıyla birlikte artan çevre kirliliği özellikle son yıllarda ciddi sorunlara sebep olmaktadır. Bu sorunların başında da maalesef insanların bilinçsiz davranışları gelmektedir.

Sürdürülebilir kalkınma ile çevrenin korunmasının birbirinden ayrılmaz bir bütün olması dolayısıyla hepimizin doğayı koruma ve kullanma dengesi içerisinde bir büyüme anlayışına sahip olmamız gerekmektedir.  Çünkü çevre de insan için üretim kadar vazgeçilmez bir nimettir ve çevrenin korunması kesinlikle hepimizin birinci önceliği olmalıdır. Küresel farkındalık oluşturma noktasında "5 Haziran Dünya Çevre Günü" çok büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize ve yetişkinlerimize daha temiz bir dünyaya için, insanların doğayı sevmeleri ve korumaları gerektiği her fırsatta anlatılmalıdır.

Daha temiz bir dünyada yaşamak umudu ve düşüncesiyle...

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.