AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Bugün, tarihin yeni ve şanlı bir sayfasının açıldığı, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, yüzlerin yeniden sevinçle parladığı gündür. Bugün, Türk'ün unutulmaya yüz tutmuş mertliğinin, fedakarlığının ve kahramanlığının hatırlandığı gündür.

Genciyle, yaşlısıyla, kadını erkeğiyle Vatan savunması için tek yürek olabilmeyi başarmış kahraman Türk milletinin yeniden şahlanışıdır 19 Mayıs.

Yaşlı anaların, çocukların, kınalı kuzuların, er'siz kadınların, şehit babalarının bir karış vatan toprağını müdafa uğruna şehit olmaya ant içtiği, kurtuluşa kadar durmadan, uyumadan, yemeden, içmeden çalışmaya azmetmiş milletin ölümü hiçe sayarak özgürlük için ayağa kalktığı gündür 19 Mayıs.

Tarih boyu esir düşmemiş, mertlikten taviz vermemiş, sadece barış için savaşan kahraman Türk'ün zulme baş kaldırışının adı olan 19 Mayıs, milletin tek yürek olup düşmanı İzmir'e sürmeye yemin ettiği gündür.

Samsun, 23 Nisan'ların, 30 Ağustos'ların, 9 Eylül'lerin ilki, başı, başlangıcıdır.

19 Mayıs, Samsun'dan İzmir'e uzanan kahramanlık destanının tarihe altın harflerle geçen mucizesi, inancı, imanıdır.

Anadolu'nun yeniden vatan olmasının adıdır 19 Mayıs.

19 Mayıs, yıllar geçse de tükenmeyecek sevdanın adı, kurtuluşun yemini, milli misakın sınırı, Cumhuriyet tutkusu, egemenlik türküsü, millet olma bilinci, var olma savaşıdır.

103 yıl sonra hala yanmakta olan bir ateştir 19 Mayıs. Gençliğin omuzlarında yükselen şanlı bir sancaktır bugün.

Atalardan yadigar bu güzel vatanın, şanlı sancağın ayakta ve özgür kalacağına yemindir 19 Mayıs. Savaştan siyasete, bilimden sanata, sanayiden spora, eğitimden ahlaka kadar her alanda aydınlık Türkiye'nin mührüdür 19 Mayıs.

Bizlere bu günleri kanıyla, canıyla armağan eden, malını, servetini, emeğini, terini, kanını, canını esirgemeyen kahraman atalarımıza vefa borcumuzdur 19 Mayıs.

19 Mayıs, vatana borç, Türk'lüğe sadakat, Allah'a yemin, şehitlerimize verilen sözdür. Cumhuriyet erdemini, barış ve huzuru bizlere yüksek bedellerle armağan eden kahraman şehit ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, emeği geçen tüm merhumlarımıza minnet ve sevgilerimizle şöyle diyoruz;

"Ey Türk varlığının korkusuz, fedakar kahramanları, Ey Kara Fatma'lar, Ey Sütçü İmam'lar, Ey Yörük Ali Efeler, Ey İmamköylü Çete Emir Ayşeler, Çiftlikli Kübra Efeler, Ey şehit oğlu şehitler,

Yaktığınız bağımsızlık meşalesini söndürmeden muhafaza edeceğimize, ay yıldızlı al bayrağımızı daha da yükseklere taşıyacağımıza, vatanımızı ne pahasına olursa olsun koruyup yücelteceğimize, Atatürk İlke ve İnkılâplarının yılmaz bekçileri olacağımıza, aziz vatanımız ve Cumhuriyet uğruna canlarımızı seve seve feda edeceğimize, medeniyet, bilim ve adalet yolunda durmadan yürüyeceğimize, namus ve şerefimiz üstüne yemin ederiz."

Bu yüce duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 103.yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.