AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, "18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI" ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN,

"18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI"

 Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan yaşlılara, sevgi ve saygıyı dile getirmek için, 1982 yılında WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından 18-24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası "olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de her yıl 18?24 Mart tarihleri arası "YAŞLILAR HAFTASI" olarak kutlanmaktadır.

Türk Toplumu, yaşlısını gencinden ayırt etmeyen ve onları her daim koruyup kollayan bir geleneğe sahiptir.

Bizim medeniyetimizde yaşlılarımız her zaman baş tacı olmuştur. Bizim medeniyetimiz büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi göstermeyi en önemli kural haline getirmiştir. Bu bilinçle gelecek nesilleri yetiştirmeli, bizleri yetiştiren yaşlılarımıza da gerekli saygı ve sevgiyi göstermeliyiz. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmalı ve onların kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız.

Yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların ihtiyaçlarını gidermek hepimizin görevdir.

Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en önemli değerlerimiz arasında yer almaktadır. Bizleri yetiştirerek bugünlere getiren büyüklerimize, bu dönemlerinde ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı göstermek sorumluluğumuz asla unutulmamalıdır.

Herkesin bir gün mutlaka yaşlanacağının unutulmaması dileklerimle, elleri öpülesi   tüm yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler dileyerek "Yaşlılar Haftası"nı  en kalbi duygularımla kutlar, saygılar sunarım.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.