AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, Yeşilay Haftası ile ilgili mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, Yeşilay Haftası ile ilgili mesaj yayımladı.

Yeşilay Haftası; Yeşilay 5 Mart 1920 tarihinde kurulmuş  ve bu nedenle Mart'ın ilk haftası, (1-7 Mart tarihleri arası) kutladığımız bir haftadır.

Alkolle mücadele amacıyla  bundan 102 yıl önce, 5 Mart 1920 yılında Hilal-i Ahdar adıyla kurulan; ilerleyen zamanlarda ise bu mücadele alanına sigara, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığını da ekleyen Yeşilay, asırlık geçmişinden güç alarak toplum sağlığı için görev ve sorumluluklarının bilinciyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası; toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini artırmayı hedeflemekte;

Sağlıklı bir toplum için bağımlılıkların oluşmadan önlenmesi, bireylerin küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıkları kazanması büyük önem taşımaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın, çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir görevi  yerine getirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Yeşilay Haftası'nı kutluyor; herkese sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Hakan ÖZCAN 

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.