AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

Kıymetli Yönetici Arkadaşlarım,  değerli Öğretmen arkadaşlarım, sevgili Öğrencilerim ve  Kıymetli Velilerimiz 06 Eylül 2021 itibaren yaklaşık   dörtbuçuk aylık bir maraton sonunda 1.yarıyılı tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri çalışmanın değerlendirilmesi olacaktır.

Sevgili Öğrencilerim,

Başarı birden çok etkene bağlı olarak ulaşılabilen bir çalışmanın ürünüdür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu etkenlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.

Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir.

Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek etkinliklerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi geliştirecek çalışmalar yapmalısınız. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız.

Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı bizlerden teslim alacaktır.

Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.

Değerli Velilerimiz,

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız.

Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın.  Ancak; karnenin bir sonuç olduğunu da unutmayın. Sorunlarınızı bir aile sıcaklığı içinde çözmek, çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur.

Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize, birbirinden değerli yönetici ve değerli öğretmen arkadaşlarıma, dönem boyunca yaptıkları yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, tüm eğitim paydaşlarımıza sağlıklı, huzurlu, mutluluk dolu günler diliyorum. 

Hakan ÖZCAN 

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.