AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Hakan ÖZCAN'ın Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Hakan ÖZCAN'ın Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Mesajı

Bundan tam 107 yıl önce Sarıkamış'ta Allahuekber Dağları'nda gencecik bedenlerini vatan toprağına katmakta bir an bile tereddüt etmeden, yurdumuza göz diken düşmanın karşısına dikildiler. Tarihte benzerine az rastlanan bir fedakârlık ve yiğitlik örneği gösteren binlerce Mehmetçiğimiz Sarıkamış'ta Rahmet-i Rahmana yürüdü.  Şehitlerimiz, milletimizin iman dolu göğsünde silinmez ve müstesna bir yer edindi.

1914 yılında memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz, vatanın bizlere hangi şartlarda nasıl emanet bırakıldığının en büyük kanıtı olmuşlardır. Her zaman vatan için, bayrak için kendini feda eden   bu vatanın evlatları, 107 yıl önce olduğu gibi bugün de hiç tereddüt etmeden canlarını feda etmeye hazırdır.

Bu vesile ile 22 Aralık 1914 yılında dondurucu soğuk altında, her türlü zorluğa aldırmadan ve sonunu düşünmeden kol kola şehadete yürüyerek Türk Milletinin en acı destanlarından birini yazan Kahraman Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhları Şad Olsun.

Hakan ÖZCAN

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Efeler Mah. Hürriyet Bulv. 2275 Sk. No17 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 - 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.