AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16. Uluslararası MEB Robot Yarışması

16. Uluslararası MEB Robot Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde, Erzurum Valiliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde "Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, girişimci ve rekabetçi bireyler yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla 16-19 Ekim 2024 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği kapsamında ortaokul ve dengi okullar ile ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik Uluslararası MEB Robot Yarışması düzenlenmesi planlanmıştır.

Söz konusu yarışmanın, Temel Seviye Çizgi İzleyen (ortaokul ve dengi okullar), Tasarla-Çalıştır (ortaokul ve dengi okullar), Tozkoparan Robot (ortaokul ve dengi okullar), İleri Seviye Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama, Labirent Ustası, RC Sabit Kanat Uçak, Serbest Proje, Su Altı Robot (SAR) ve Otonom Araç kategorisi olmak üzere 13 (on üç) kategoride gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

16. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Uygulama Kılavuzuna, İş Kalemlerine ve Kategori Kılavuzlarına ait dokümanlara, http://robot.meb.gov.tr adresinden erişilebilmektedir.

Efeler Mah. 2275 Sk. No 2 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.