AYDIN EFELER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"15. Uluslararası MEB Robot Yarışması" DuyurusuÜlkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, eğitimleri süresince edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz rehberliğinde Bursa Valiliği (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) koordinesinde gerçekleştirilecektir.

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 08-11 Mart 2023 tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde; ortaokul ve dengi okullar ile ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik  Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Serbest Proje, Temalı ve bu yıl ilk defa Su Altı Aracı (ROV) ile Otonom Araç kategorileri de eklenerek 14 (on dört) kategoride yapılacaktır.

 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması ile ilgili Uygulama Kılavuzu, İş Kalemleri ve Kategori Kılavuzlarına ait dokümanlar http://robot.meb.gov.tr/ internet adresinde yayınlanmıştır.

Efeler Mah. 2275 Sk. No 2 Efeler / AYDIN - 0(256) 215 01 31 0(256) 215 01 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.